Novinky

Novinky

Připravte se na jaro

18.3.2016

V této době navážíme rostliny všech druhů a velikostí, abychom Vám mohli nabídnout kompletní sortiment rostlin pro zahradu, terasu i balkon. Od dubna budeme mít otevřeno 7 dní v týdnu. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Nová jarní sezóna

1.3.2016

Vážení zákazníci, vítáme Vás v nadcházející jarní sezóně. Momentálně máme otevřeno ve všední dny od 8 do 16 hod. Jakmile přivezeme nové rostliny a naše zahradnictví se zaplní, bude otevřeno i o víkendech. Kolega bonsajista připravuje tvarované rostliny hlavně borovice, nově tisovec a habr. Těšíme se na Vaši návštěvu.


PF 2016

22.12.2015

Vážení zákazníci, děkujeme za projevenou přízeň v roce 2015. Přejeme Vám krásné Vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Během měsíce ledna máme zavřeno. Těšíme se na Vás od února.


Vánoce se blíží

3.12.2015

Vážení zákazníci, v tento předvánoční čas si Vám dovolujeme jako již tradičně nabídnout řezané vánoční stromky - jedle, borovice a smrky. Tvoříme pro Vás vánoční dekorace - adventní věnce, svícny, truhlíky... Nově nás najdete na facebookových stránkách. V prosinci máme otevřeno sedm dní v týdnu. Přejeme Vám krásné prožití adventu.


Svíčky Yankee Candle

6.11.2015

Nově máme v prodeji oblíbené svíčky značky Yankee Candle, které pro nadcházející adventní čas přináší nádherné vůně do Vašeho domova. Během listopadu navezeme kontejnerované vánoční stromky a připravujeme adventní věnce a další vánoční dekorace. Upozorňujeme, že během listopadu máme o víkendech zavřeno, ale v prosinci se budeme těšit na Vaši návštěvu každý den včetně soboty a neděle.


Dušičky a podzimní slevy

14.10.2015

Vážení zákazníci, všechny jehličnaté i listnaté dřeviny nyní zakoupíte s 20% slevou. Přijďte si vybrat rostliny na skalku, živý plot nebo velké soliterní keře a stromy. Pro nadcházející čas dušiček nabízíme velkokvěté chryzantémy a věnce v několika velikostech.


Podzimní sezóna

13.9.2015

Po horkém létě se nám pomalu hlásí o slovo podzim a s ním spojené práce na zahradě. Nabízíme Vám široký výběr rostlin nejen do podzimních truhlíků, speciální hnojiva pro dřeviny i trávníky a různé podzimní dekorace. Připravili jsme pro Vás slevy na vybrané druhy rostlin. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Zahradní kermaika

21.7.2015

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit, že jsme doplnili naši nabídku o novou keramiku. Jedná se o originální uměleckou keramiku, která vhodně doplní každou zahradu. Pro zahrady v asijském stylu nabízíme sortiment lamp a doplňků z lávového kamene.


Růže Kordes, změna otevírací doby

8.6.2015

Vážení zákazníci, máme v prodeji vedle růží David Austin nově i růže Kordes. Pro Vaše zahrady, terasy a balkony nabízíme sortiment velkokvětých hortenzií, kvetoucích trvalek a bylinek. Dovolujeme si Vás upozornit, že od června máme v neděli zavřeno.


Jaro v plném proudu

14.4.2015

Pokud se chystáte oživit své zahrady, terasy a balkony, přijďte si vybrat k nám. Nabízíme bohatý sortiment dřevin, trvalek, letniček a bylinek v různých velikostech. S výběrem Vám rádi poradíme.


Jarní sezóna začíná

2.3.2015

Vítáme Vás v nové jarní sezóně – během března se naše zahradní centrum naplní novými rostlinami, keramikou a dalšími potřebami pro pěstování rostlin. Už nyní nabízíme první jarní květiny, substráty, hnojiva a osivo zeleniny a bylinek. Těšíme se na Vás.


PF 2015

19.12.2014

Milí zákazníci, děkujeme za projevenou přízeň v uplynulé sezóně. Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Upozorňujeme Vás, že během ledna máme zavřeno. Těšíme se na Vaši návštěvu od února.


Doba adventu

3.12.2014

Nastala doba adventu, tedy čtyři týdny, během kterých se připravujeme na vánoční svátky. Tradičně Vám nabízíme řezané i kontejnerované vánoční stromky - jedle, smrky a borovice. Pro výzdobu Vašich domovů máme vánoční hvězdy, adventní věnce, svícny a jiné dekorace. Pro Vaše blízké u nás můžete pořídit netradiční vánoční dárek - dárkové poukazy v různých hodnotách, které nejen nadšenci zahrad jistě ocení. Během prosince máme otevřeno i o víkendech. Těšíme se na viděnou.


Listopadový výprodej

30.10.2014

Vážení zákazníci, na měsíc listopad jsme pro Vás připravili výprodej všech okrasných dřevin a trvalek. Slevy až 20 %, těšíme se na Vaši návštěvu!


Dušičky

13.10.2014

Blíží se čas dušiček, tedy doba k uctění památky zesnulých. Pro úpravu hrobů máme v prodeji sortiment rostlin, různé drtě a mísy, které Vám rádi osázíme. Tradičně nabízíme dušičkové věnce a koše v několika velikostech a velkokvěté chryzantémy.


Podzimní sezóna začíná

8.9.2014

Vážení zákazníci, máme v nabídce sortiment jehličnanů, listnáčů, trvalek, trav i drobného ovoce. Pro výsadbu truhlíků nabízíme macešky, chryzantémy, hebe, vřesy a další atraktivní rostliny. Od září nastává ideální čas pro aplikaci speciálních podzimních hnojiv, které způsobují vyzrávání pletiv a tím dobré přezimování.


Letní otevírací doba

3.7.2014

Vážení zákazníci, upozorňujeme Vás na letní otevírací dobu v našem zahradnictví. V sobotu bude otevřeno od 8 do 14 hod a v neděli bude zavřeno. V sobotu ve státní svátek 5.7.2014 máme otevřeno.


Kousek Japonska u Vás na zahradě

5.6.2014

Nabízíme nejrůznější tvarované dřeviny, které se hodí nejen k výsadbě do zahrad, ale i do nádob na terasu nebo balkon. Máme v prodeji tvarované borovice, cedry, jalovce, tisy, cypřiše a buxusy v různých velikostech. Vybrat si můžete i z různých dekorací - japonské lampy, studánky, budhy, které vhodně doplní zahradu v japonském stylu.


Na Velikonoce bude zavřeno!

15.4.2014

Vážení zákazníci, naše zahradnictví bude v neděli 20.4. a v pondělí 21.4.2014 zavřeno. Otevřeno každý den bude opět od 22.4.2014, těšíme se na Vaši návštěvu!


Jarní dekorace a exotické orchideje

26.3.2014

Kromě exteriérových rostlin nabízíme také zajímavé a odolné rostliny pro Váš interiér, včetně několika druhů exotických orchidejí. V prodejně si můžete prohlédnout a vybrat vkusné, svěží, jarní dekorace, bytové parfémy nebo svíčky pro vytvoření dokonalé jarní atmosféry Vašeho domova. Přijďte si nakoupit, nebo se nechat inspirovat nápady právě pro Vás!


Zahrada se zaplňuje

24.3.2014

V uplynulých dnech jsme vybírali a intenzivně naváželi nové zboží, díky tomu Vám nyní můžeme nabídnout nepřeberné množství krásných jehličnatých i listnatých keřů, stromů a trvalek. Vybírat můžete z menších rostlin, ale stejně tak u nás najdete vzrostlé solitery, které Vaší zahradě vdechnou nový ráz. Přijďte se potěšit a vybrat si novou ozdobu Vaší zahrady, těšíme se na Vaši návštěvu!


Jarní sezóna

27.2.2014

Vítáme všechny návštěvníky našich stránek v nové sezóně, naše zahradnictví je nyní otevřeno každý pracovní den od 8-16 hodin. Díky mírnému průběhu letošní zimy a časnému nástupu jara začínáme připravovat první návozy zboží už začátkem měsíce března. Již nyní u nás můžete koupit první jarní květiny: primule, macešky, cibuloviny a také nekteré listnaté a jehličnaté keře. Přijďte se potěšit pestrými jarními barvami a vyzdobit si jimi svůj dům, okno, či zahradu. Těšíme se na Vaši návštěvu!


PF 2014

27.12.2013

Vážení zákazníci, děkujeme Vám za přízeň v tomto roce, přejeme Vám krásné Vánoce a do nového roku 2014 hodně štěstí, pěstitelských úspěchů a radosti z Vaší krásné, inspirativní zahrady s rostlinami od nás! Současně bychom chtěli upozornit, že v měsíci lednu 2014 bude naše zahradnictví zavřeno, otevřeno bude opět od února. Aktuální informace vždy najdete na našich webových stránkách.


Adventní čas

4.12.2013

Opět se přiblížily Vánoční svátky a tak Vám i letos nabízíme vánoční hvězdy (Euphorbia pulcherrima) v mnoha velikostech a barvách, originální a vkusné ozdoby, aromatické i dekorativní svíčky od několika výrobců a jiné doplňky. Od 5.12.2013 již budeme mít v prodeji dostatek řezaných borovic, smrků i jedlí od českých pěstitelů. Pro zákazníky, kteří upřednostňují stromek v květináči, máme již nyní připraveny kontejnerované borovice a smrky. Těšíme se na Vaši návštěvu každý den, včetně víkendů!


Podzimní barvy

31.10.2013

V letošním roce příchod listopadu stromy a keře vítají již bez listů, ale ještě před jejich opadem nás potěšily zářivými barvami zvláště javory. Na našich fotografiích si můžete jejich krásu znovu připomenout a snad i ocenit proměnlivost listnatých opadavých dřevin. Současně upozorňujeme naše zákazníky, že v měsíci listopadu je naše zahradní centrum o víkendech zavřeno, těšíme se tedy na Vaši návštěvu každý pracovní den od 8-17 hodin!


Podzimní květiny

14.10.2013

Ačkoliv většina rostlin již končí vegetaci, a za doprovodu atraktivního zbarvení listů, se pomalu chystá k zimnímu odpočinku, právě nyní září pestrobarevnými květy především macešky a chryzantémy, nebo vřesy. Tyto typické rostliny podzimu si u nás můžete vybrat v nepřeberném množství barev a tvarů květů. Přijďte se potěšit a vytvořit si vlastní barevný podzim, těšíme se na Vaši návštěvu!


Podzimní výprodej začíná!

16.9.2013

Vážení zákazníci, zveme Vás k návštěvě našeho zahradního centra, kde si nyní můžete vybrat z nepřeberného množství kvalitních rostlin s lákavou slevou 20-30%, v podzimním výprodeji! Využijte výhodné nabídky v jednom z nejvhodnějších období pro výsadbu zahradních rostlin a navštivte naše zahradnictví v Po-Pá 8-17 a v So 8-13 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Letní otevírací doba

21.7.2013

Vážení zákazníci, upozorňujeme na změnu otevírací doby v průběhu letního období. Otevírací doba v pracovní den se nemění, v sobotu máme otevřeno od 8 hodin do 13 hodin a v neděli bude zavřeno! Přejeme návštěvníkům našich stránek krásnou dovolenou a těšíme se na Vaši návštěvu!


Sortiment javorů

30.6.2013

Na dnešních fotografiích Vám představujeme náš aktuální sortiment japonských javorů, které máme připraveny pro milovníky těchto nesmírně dekorativních rostlin v mnoha velikostech a kultivarech. Přijeďte si vybrat a vyzdobit svou zahradu tímto skvostem mezi listnatými keři. Těšíme se na Vaši návštěvu denně, otevřeno máme i v pátek 5.7.2013 od 8-13 hodin a v sobotu 6.7.2013 od 8 - 17 hodin!


Atraktivní rostliny

17.5.2013

Každý zkušený zahradník jistě dobře ví, že může v zahradě mít tu nejpestřejší a nejobdivuhodnější sbírku rostlin, ale pokud chybí kvetoucí prvky a především zajímavé solitery, nemůže být zahrada kompletní. Zveme Vás proto k návštěvě našeho zahradnictví, kde si nyní můžete vybrat z bohaté nabídky listnatých i jehličnatých soliter a především kvetoucích keřů všech barev a vůní. Inspirujte se aktuálními fotografiemi a přijeďte se potěšit našimi rostlinami!1. a 8. května zavřeno

30.4.2013

Během květnových státních svátků 1.5. a 8.5.2013 bude zahradnictví Tonja zavřeno. Děkujeme za pochopení!


Sezóna letniček v plném proudu

29.4.2013

Prodejní prostory našeho zahradního centra ožily jarními barvami kvetoucích keřů a svěží zelení listů. Z bohaté škály jehličnanů, listnatých keřů i stromů je snadné si vybrat tu pravou rostlinu pro Vaši zahradu! Samozřejmostí je tradiční nabídka celého sortimentu balkónových rostlin a letniček pro Vaše terasy, balkóny a pergoly. Přijďte se k nám potěšit a vybrat si tu nejkrásnější, těšíme se na Vaši návštěvu každý den, včetně víkendů!


Zahradnictví je otevřeno

28.2.2013

Vážení zákazníci, zima po několika týdnech konečně ustupuje a první paprsky letos vzácného jarního sluníčka nás podporují v natěšenosti na novou zahradnickou sezónu. I letos pro vás připravujeme spoustu novinek z oblasti substrátů, hnojiv, postřiků, bioproduktů, semen, bonsají a samozřejmě okrasných rostlin a atraktivních soliter. Také daleko dříve, než v minulých letech, zahájíme prodej letniček v nepřeberném množství druhů a barev. V těchto dnech si můžete svůj domov oživit, u nás zakoupeným, kvetoucím narcisem, tulipánem, hyacintem či prvosenkou a příjemně se tak naladit na jaro, které již opravdu klepe na dveře. Těšíme se na vaši návštěvu!


V lednu zavřeno

26.12.2012

Vážení zákazníci, děkujeme Vám za přízeň, kterou jste nám projevovali v roce 2012! V tom novém Vám přejeme hodně zdraví a pěstitelských úspěchů s rostlinami a produkty od nás! Současně bychom chtěli upozornit, že v měsíci lednu 2013 bude naše zahradnictví zavřeno, otevřeno bude opět od února. Aktuální informace vždy najdete na našich webových stránkách.


Inspirace pro Vánoce

14.12.2012

Stále si nevíte rady s vánočními dárky pro Vaše blízké? V naší prodejně si vyberete spoustu vhodných dárků, nejenom bonsaje pro úplné začátečníky i pro zkušené pěstitele, ale také pokojové rostliny, orchideje, doplňky ze dřeva i keramiky pro útulný byt a zahradu, nebo zahradnické nářadí a mnoho dalších nezbytných maličkostí. Pokud si stále nejste jisti, zda byste vybrali správně, nabízíme možnost zakoupení dárkového poukazu v jakékoliv hodnotě s neomezenou platností, díky němu si obdarovaný vybere sám přesně to, co právě jemu udělá největší radost. Těšíme se na Vaši návštěvu každý den, včetně víkendů!


Vánoční zboží

28.11.2012

Také letos v našem zahradním centru najdete vše potřebné pro vytvoření kouzelné vánoční atmosféry. Nabízíme originální a vkusné ozdoby, aromatické i dekorativní svíčky od několika výrobců, přírodní doplňky do interiérů i exteriéru. Od 1.12.2012 tradičně začneme s prodejem kvalitních řezaných vánočních stromků a pro zákazníky, kteří upřednostňují stromek v květináči, máme již nyní připraven široký výběr kontejnerovaných smrků. Těšíme se na Vaši návštěvu každý den, včetně víkendů!


Slevy na další druhy dřevin

25.9.2012

S výhodnou 30% slevou si u nás nyní vyberete z bohaté nabídky azalek, rododendronů a japonských javorů mnoha velikostí a kutivarů. Nabídka platí do vyprodání skladových zásob. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Podzimní výprodej a slevy v Tonji začínají!

15.9.2012

Zahájili jsme výprodej velkých soliterních dřevin z našich zásob. Za zlomek původní ceny u nás nyní můžete nakoupit vzrostlé keře a stromy pro Vaši zahradu, navíc jsme zlevnili všechny japonské javory o 25%! Využijte naší výjimečné nabídky právě v období nejvhodnějším pro výsadbu a přijeďte si k nám vybrat. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Podzim se blíží

30.8.2012

Ačkoliv kalendářní léto ještě zdaleka nekončí, na rostlinách už nyní můžeme pozorovat výrazné znaky blížícího se podzimu. Keře vybarvují a shazují listy, trvalky a traviny bez pravidelné závlahy zasychají. Díky letošním extrémním klimatickým výkyvům, rychlému střídání teplot a nezvykle dlouhému období sucha, mnoho rostlin, zvláště pak dřevin, svůj boj prohrálo a postupně uhynulo. My doufáme, že v přístí sezóně bude příroda k rostlinám milosrdnější a poskytne nám víc možností radovat se z krásných zahrad. Přesto se již nyní nemůžeme dočkat pravých, intenzivních, podzimních barev a jako ochutnávku Vám přinášíme několik fotografií pořízených v našem zahradnictví v loňském roce. Přijeďte se potěšit a zpestřit si blížící podzim zajímavou rostlinou do Vaší zahrady. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Interiérové rostliny a dekorace

22.6.2012

Naši zákazníci si již zvykli na pestrou nabídku, nejen rostlin pro krásnou zahradu, ale také drobných doplňků do bytu i zahrady. Aktuálně nabízíme nové dekorace do asijských zahrad a množství různobarevných orchidejí a pokojových rostlin pro zkrášlení každého interiéru. Přijeďte si vybrat a zpříjemnit končící jaro v našem zahradnictví, těšíme se na Vaši návštěvu!


Vodní rostliny a zajímavé novinky

18.5.2012

Potřebujete doplnit Vaše jezírko novými vodními rostlinami? Právě pro Vás nabízíme kompletní sortiment základních vodních a pobřežních rostlin, včetně leknínů vhodných pro malá jezírka, substrátů a hnojiv pro vodní rostliny. Důvod k návštěvě našeho zahradnictví ovšem najdete i pokud jezírko nevlastníte, seznámíte se s atraktivními novinkami a právě kvetoucími keři nebo trvalkami. V tomto období doporučujeme Vaší pozornosti například Styrax japonicus, japonský keř kvetoucí početnými, jemnými, bílými zvonečky právě na konci května nebo úchvatnou odrůdu černého bezu Sambucus nigra 'Red Lace' s temně červenými, jemně stříhanými listy a bílo-růžovými květy. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Skalničky

18.5.2012

V našem zahradním centru nabízíme široký výběr trvalek vhodných pro pěstování na skalkách. Chcete, aby i vaše skalka byla krásná po celý rok? Přijďte si vybrat a vyzdobte vaši zahradu atraktivními, kvetoucími sklaničkami. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Aktualizace našich fotogalerií

10.5.2012

Do galerie jsme přidali nové fotografie bonsají a našich zahradních realizací – prohlédněte si výsledky naší práce pro klienty a sortiment zahradního centra TONJA.


Výsadba letniček do truhlíků zdarma

26.4.2012

V tomto období nabízíme našim zákazníkům při zakoupení truhlíků či květináčů značky Lechuza a květin v našem zahradnictví, práci spojenou s výsadbou těchto nádob a základní hnojení zdarma! Doporučíme a poradíme Vám s výběrem letniček pro každé stanoviště. Přijďte si vybrat z naší široké nabídky barev a typů samozavlažovacích květináčů vysoké kvality ten, který se bude hodit právě pro Vás!


Bonsai Slovakia 2012

20.4.2012

Vážení milovníci bonsají, naše výstavní exempláře bonsají si můžete až do neděle 22. dubna prohlédnout v Nitře na mezinárodní výstavě Bonsai Slovakia 2012. Pokud váháte kam vyrazit o víkendu, využijte tuto příležitost a nezapomeňte navštívit naši expozici!


Začíná období kvetení azalek

19.4.2012

Díky rozmarnému začátku jara jsme letos neměli možnost těšit se z květů prvních jarních klenotů zahrad - magnolií, o to větší potěšení nám nyní přinášejí pestré a početné květy nakvétajících japonských azalek. U nás můžete vybírat ze spousty barev a mnoha velikostí rostlin. Ovšem nejenom azalky zdobí naše zahradnictví v tomto období. Kromě okrasných druhů slivoní potěší také vzdušné, bílé a početné květy Amelanchierů, které se navíc změní v jedlé a chutné plody! Přijeďte si vybrat a vyzdobit svou zahradu jarními barvami!


Tvarované dřeviny

5.4.2012

Líbí se Vám dřeviny asijských zahrad, máte rádi bonsaje a chcete je mít nejenom v bytě, ale i v zahradě? Nabízíme tvarované dřeviny různých druhů, stáří a v několika cenových kategoriích. Přijďte si vybrat z borovic vhodných pro slunná a suchá stanoviště, nebo tisů pro stinné partie zahrady. Doporučíme a představíme i vhodné doplňkové a kvetoucí rostliny jako tisy, azalky, borovice a mnoho dalších. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Nové zboží

19.3.2012

V uplynulých dnech jsme opět zaplnili naše zahradnictví množstvím zajímavých rostlin, vybírat již můžete z barevně zajímavých listnáčů i jehličnanů nebo kvetoucích rostlin. Nakoupíte u nás i jarní dekorace, substráty, keramiku a základní hnojiva. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Originální dárky a dárkové poukazy

8.12.2011

Nevíte si rady, či potřebujete pomoci s originálním a neokoukaným dárkem pod stromeček? Pomůžeme Vám vkusně přizdobit dárky pro Vaše blízké, nebo Vám vystavíme dárkový poukaz v hodnotě podle Vašeho přání. Těšíme se na Vaši návštěvu denně až do 23.12.2011!


Prodej vánočních stromků

2.12.2011

Již od tohoto týdne Vám nabízíme borovice, smrky a jedle jako čerstvě řezané vánoční stromečky od českých dodavatelů. Naše stromy jsou upravené, mají ořezané kmeny a vybíráte v klidu a ze všech nabízených rostlin. Pokud je Vám líto stromek každoročně po Vánocích likvidovat, můžete zvolit alternativu kontejnerovaných smrčků a jedlí, které nevyhodíte, ale ozdobíte jimi svou zahradu. V prodejně zakoupíte také dekorace do interiéru, vkusné adventní věnečky naší výroby a pokojové rostliny - mimo jiné i vánoční hvězdy a vánoční kaktusy. V prosinci se na Vaši návštěvu těšíme každý den od 9-17 hodin!


Zimní a vánoční dekorace

20.11.2011

V naší prodejně si již nyní vyberete z velkého množství nových svíček a dekorací určených pro zkrášlení Vašeho bytu v zimním a předvánočním čase. Přijeďte si k nám udělat radost, těšíme se na Vás!


Podzim, čas chryzantém

21.10.2011

Vyzdobte si zahradu, či terasu květinami i nyní, kdy již většina rostlin končí vegetaci a připravuje se na zimu! Opět nabízíme pestrou škálu barev a velikostí chryzantém, typicky podzimních květin, jejichž český název – listopadka připomíná právě období, kdy jsou nejatraktivnější. Vybrat si můžete z různých odstínů bílé, žluté, růžové až tmavě červené ať už s drobnými, nebo velkými květy. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Podzim začíná

16.9.2011

Horké letní dny střídá podzim a s ním se do zahrad vrací pestré, zářivé barvy květů, plodů a listů. Právě v tomto období zdobí zahradu okrasné traviny. Vzdušné, lehké, či často barevně výrazné a kompaktní trsy listů spolu s jejich květenstvím jistě oživí každou zahradu a trvalkový záhon.

V truhlících a nádobách je nutné vyměnit odkvétající letničky za kombinaci atraktivních podzimních rostlin – macešek, vřesů, listopadek a doplňkových rostlin. Pokud si s tímto úkolem nevíte rady, navštivte nás a my Vám vhodné rostliny rádi ukážeme, vybereme i nasadíme!


Rozšířen sortiment kaktusů a mobilní zeleně

22.8.2011

Rozšířili jsme pro Vás nabídku katusů a sukulentů, vybírat můžete z mnoha druhů, ať už dekorativních listy, nebo kvetoucích. S blížící se podzimní sezónou je zahrada opět plně zásobena dřevinami, keři a zakrslými jehličnany. Nabízíme mobilní zeleň pro dekoraci teras, balkónů či hrobů v podobě osázených kamenných nádob či glazované keramiky, případně Vám vybranou nádobu podle Vašeho přání rádi vysadíme!


Obhájili jsme ocenění Strom roku

23.5.2011

Poprvé v historii mezinárodních bonsajových výstav v Nitře získala prestižní ocenění Strom roku dvakrát po sobě stejná firma. Po loňském úspěchu našeho jalovce, byla oceněna tímto titulem další naše bonsaj - olivovník (Olea europeaea)! Jedná se o téměř 300 letou rostlinu, která se k nám dostala jako jamadori z Malorky a tvarována byla před sedmi lety. Od té doby díky svému stáří a výjimečnému výrazu na výstavách získala nejedno ocenění.


Další zajímavé rostliny, které najdete v naší zahradní prodejně

30.4.2011

Juniperus ‚Blue Pcific' – jalovec, odrůda plazivého jehličnanu pěstovaná na kmínku s velmi efektním modrým jehličím, velmi nenáročná dekorativní solitéra.

Larix decidua ‚Pendula' – modřín opadavý díky převislým větvičkám má keř výrazně dekorativní charakter v průběhu celého roku, nejvíce pak asi na jaře kdy raší nové hráškově zelené větvičky. Modřín bývá pěstován na různě vysokém kmínku.

Magnolia stelata ‚Rosea' – magnolie s hvězdám podobnými květy s něžným růžovým nádechem, kvete velmi brzy na jaře velkým množstvím květů.

Magnolia liliiflora – magnólie, klasická ozdoba jarních zahrad s velkými fialovými květy.

Prunus – okrasné slivoně, jedny z nejméně náročných časně a bohatě kvetoucích keřů, které jsou vystřídány často zajímavě zbarvenými listy a někdy také plody.

Vitis vinifera – réva, pro milovníky věkovitých, charizmatických rostlin nabízíme také asi padesátiletou rostlinu révy s odlupující se kůrou a sukovitými větvemi!


Atraktivní rostliny našeho garden centra

18.4.2011

Opět, s novým jarem, se zaplnila zahrada našeho garden centra rašícími rostlinami, zářivými barvami nejen květů ale i listů. Z naší aktuální nabídky pro Vás vybíráme několik atraktivních rostlin:

Acer palmatum ‚Dissectum' – javor dlanitolistý, charizmatická rostlina stará téměř 40 let s mohutným kmenem a hustou korunou. Roste pomalu, větve graciézně převisají, od jara jsou ozdobeny množstvím hráškově zelených, jemně stříhaných listů, které se na podzim vybarvují zářivě oranžově až ohnivě červeně.

Akebia quinata – akébie pětičetná, málo známá popínavá rostlina, kvetoucí intenzivně vonnými fialovými květy. Roste rychle, zelené pětičetné listy tvoří neproniknutelnou clonu, listy opadávají velmi pozdě, až po prvních mrazících.

Azalea japonica – japonská azalka, keře s bezkonkurenčním množstvím růžových, bílých, červených nebo fialových květů. Japonské azalky jsou nedílnou součástí asijských zahrad, výborně snáší řez a tvarování a jejich drobné lístky na zimu neopadávají.

Berberis linearifolia ‚Orange King' – dřišťál se stálezelnými, tuhými listy, navíc na jaře bohatě kvetoucí nádhernými, sytě oranžovými květy.

Clematis – plamének, popínavé rostliny s širokou škálou barev květů, od bílé, růžové červené, vínové až po modré, první květy se objevují časně na jaře.

Euonymus japonicus ‚Aurea' – brslen japonský, keř s nápadně panašovanými listy, které neopadávají ani v zimě, jedna z mála stálezelených dřevin s barevným listem! Lze jej libovolně tvarovat a zastříhávat.

Exochorda racemosa – hroznovec, zajímavá a málo známá nenáročná dřevina kvetoucí hrozny sněhově bílých květů, které jí daly české jméno. Dekorativní jsou také kulaté bílé květy, díky nimž má anglický název "perlový keř".


Jaro přichází

17.3.2011

Jaro je definitivně tady! V uplynulých dnech jsme naplnili prodejnu a zahradu novým, jarním zbožím, které čeká na Vaši návštěvu. Vybírat můžete z široké nabídky okrasných keřů i stromů, jehličnanů, trvalek, dekorací a keramiky. Pomůžeme Vám vybrat ty nejvhodnější rostliny a doplňky právě pro Vaši zahradu od pondělí do soboty a už v dubnu i v neděli.


50% sleva na návrh

19.2.2011

Využijte 50% slevu na vypracování návrhu Vaší zahrady v zahradnictví Tonja, nabídka platí do 30.4.2011!


Nezapomeňte na ptačí budky

7.2.2011

Jaro je za dveřmi a proto je třeba začít myslet na přípravu zahrady pro novou vegetační sezónu. Ptáci se z krmítek po očku rozhlížejí, kde by letos zahnízdili. Protože ne každý má ve své zahradě starý strom s dutinou či jiným vhodným otvorem, je ideální doba pro instalaci ptačích budek. Do příchodu jara si na ně ptáci zvyknou a zabydlí se. Při instalaci budek v tomto období nepoškodíme stále ještě spící stromy a keře. Ideální je umístění budek ve výšce kolem 4m. Pokud máme velkou zahradu, můžeme v ní nainstalovat i více budek, ale v minimálním rozestupu 15m, aby si ptáci nenarušovali svá teritoria. Obyvatelé ptačích budek naši zahradu oživí svým zpěvem, přispějí k likvidaci škůdců a plevelných rostlin a v neposlední řadě výrazně zvyšují její ekologickou i estetickou hodnotu.

Na závěr je třeba zmínit, že kromě ptačích budek můžeme svou zahradu ozvláštnit i budkou pro vzácné netopýry nebo užitečné čmeláky, kteří svými pruhovanými tělíčky potěší nejen naše rozkvetlé trvalkové záhony.


Prodejna uzavřena v lednu 2011

20.12.2010

Vážení zákazníci rádi bychom vás upozornili na fakt, že první měsíc roku 2011 bude naše prodejna uzavřena. V únoru pak budeme mít otevřeno ve všední dny a to v době od 8 do 16 hodin.
Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné prožití Vánoc a úspěšný vstup do roku 2011.


Advent a Vánoce

25.11.2010

Ani v sychravém zimním období, které panuje v těchto dnech, nemíjejte naše zahradní centrum bez zastávky! I když čas zahradnických prací skončil a zahrádky se již ukládají ke spánku, jsme zde stále pro Vás. Kromě stálezelených dřevin, kontejnerovaných jehličnanů vhodných i jako trvalé vánoční stromky v prodejně nyní objevíte moderní dekorace pro čas adventní a vánoční. Vybírat můžete z nepřeberného množství svíček, keramických i plastových obalů pro pokojové rostliny, věnců, svícnů a samozřejmě živých pokojových rostlin, mezi jinými i vánoční kaktusy nebo Poinsettie (vánoční hvězdy). Nabídneme Vám i čerstvě řezané vánoční stromky.

Navíc v prosinci můžete počítat s rozšířenou otevírací dobou: v sobotu budeme mít otevřeno od 8 do 16 hodin, v neděli pak od 9 do 16.
Těšíme se na Vaši návštěvu!


Podzimní výprodej

8.10.2010

V našem zahradnictví nyní získáte výrazné slevy na většinu rostlin i ostatního zboží! Těšíme se na Vaši návštěvu!


Barevný podzim přichází

23.9.2010

Prodejní prostory našeho centra se opět zaplnily barvami květů rozkvétajících listopadek (Chrysanthemum), vřesů nebo macešek ale také přicházejícím podzimem a měnícími se barvami listnatých dřevin, nebo jejich dozrávajícími plody. Mezi nimi lze vybírat z rostlin s jedněmi z nejintenzivněji zbarvených listů - rudých brslenů (Euonymus alatus), duhových svíd (Cornus florida) nebo javorů (Acer). Nádhernými plody se ozdobily mnohé rostliny, například hlohyně (Pyracantha), okrasné jabloně (Malus), libavky (Gaulteria), brslen (Euonymus planipes), cesmíny (Ilex aquifolium) nebo třezalky (Hypericum) a další. Nejlépe živé barvy podzimu vynikají na pozadí stálezelených dřevin a dekorativních travin, s nimiž tvoří dokonalé kombinace. Přijďte si vybrat rostlinu, která zaujme právě Vás a odnesete si s sebou kousek radosti a krásy do svých domovů a zahrad!


Sleva 10% na všechny vrby

7.8.2010

Sleva platí pro všechny vrby, tedy všechny druhy a kultivary rodu Salix. Z nabídky jsme na fotografiích vybrali tři druhy, které se roubují a pěstují jako kmínkové rostliny. Mohou být vysazeny jako nižší solitéry v záhonech na slunném nebo polostinném stanovišti s vlhkou půdou, ale stejně dobře se uplatní jako trvalá dekorace například v mobilních nádobách. Všechny atraktivně kvetou časně na jaře, upoutají zajímavým habitem a některé také výrazným a intenzivním vybarvením kůry bezlistých výhonů v zimě. Konkrétně jsou vyobrazeny zleva: Salix caprea 'Kilmarnock'; Salix simulatrix; Salix nakamurana var.'Yezoalpina'


Letní relaxace

19.7.2010

Zvláště nyní, kdy teploty překračují rekordy, je pobyt v okrasné zahradě, poskytující osvěžení nejenom pro tělo, ale i pro duši, zvláště ceněný. V dobře navržené a ošetřované zahradě poskytují stromy dostatek stínu pro relaxaci i v horkých dnech, potěšením pro oko jsou kvetoucí trvalky a traviny. O zvukový vjem se postarají vodní prvky a zvířecí obyvatelé vaší zahrady. Pokud podobnou zahradu nevlastníte, nabízíme několik osvěžujících pohledů do té naší alespoň na aktuálních fotografiích...


“Strom roka”

6.6.2010

Bonsaj z naší sbírky získala prestižní ocenění “Strom roka” na mezinárodní výstavě v Nitře. Jedná se o jalovec - Juniperus chinensis itoigawa. Rostlina původem z Japonska byla v roce 2008 tvarována přímo v našem bonsaj centru.


Koi Bonsai Show Praha

15.5.2010

Naše firma se zúčastnila Koi Bonsai Show Praha, která se konala ve dnech 7. – 9. května v nákupním centru Europark ve Štěrboholích. Tato akce byla zaměřena na pěstování bonsají, tvorbu zahrad v Japonském stylu a chov kaprů KOI. Na našem stánku jsme se s ohledem na povahu a místo konání akce zaměřili především na prezentaci menších bonsají pro začínající pěstitele. Jak můžete vidět na fotkách náš stánek jsme zpestřili aktuálním jarním zbožím.


Pozvánka: Koi Bonsai Show Praha

5.5.2010

Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na prodejní výstavu bonsají a zahrad v japonském stylu, které se zúčasníme v termínu 7.-9.května 2010 v nákupním v centru Europark v Praze 10 - Štěrboholy. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Zobrazit mapku | Zobrazit celý leták


Týdení akce: Azalky sleva 10% — akce prodloužena

26.4.2010

Od 26.4 do 9.5. desetiprocentní sleva na Azalky. Slevu nutno vyžádat na pokladně s odvoláním na webovou prezentaci! Pravidelné týdenní slevové akce na různé typy zboží budou následovat sledujte www.tonja.cz.

Azalky jsou dobře známé a velmi oblíbené, listnaté, kvetoucí keře. Květy azalek jsou nápadné svou stavbou, velikostí ale hlavně zbarvením. Existují odrůdy s květy bílými, krémovými, žlutými, oranžovými, růžovými až temně červenými. Stálezelené druhy plní svým olistěním okrasnou funkci i v zimním období, podobně jako jehličnany. Azalky jsou velmi vděčné keře, vyžadují však kyselou půdu, přihnojování speciálními hnojivy a polostinné místo v zahradě. Je možné je po odkvětu tvarovat a zastříhávat, čímž se dosáhne kompatnějšího vzůstu.


Nadešel čas vysadit letničky!

24.4.2010

Chcete-li mít i letos obdivuhodný, rozkvetlý balkón či terasu, je ideální čas vyzdobit si jej letničkami právě nyní! Nabízíme širokou škálu balkónových rostlin od klasických muškátů, petunií, surfinií nebo fuchsií až po atraktivní novinky Sundaville, Tibouchina, Ipomea
a mnoho dalších. Nevíte-li si sami rady
s vhodnou kombinací a osázením truhlíků, přijďte se poradit, pomůžeme Vám s řešením.

Pokud potřebujete doplnit výsadby v zahradě, vyberete si z nádherně kvetoucích, stálezelených azalek nebo rašících japonských javorů v mnoha druzích a kultivarech.


Staletí obři v našem zahradním centru

13.4.2010

Na obrázcích je makrobonsaj borovice Pinus parviflora, jejíž stáří je odhadováno na 100 let. Dosahuje výšky 2,2 metru a v zahradě tak vytvoří originální dominantu. Přijďte se k nám na tento mimořádný kus přírody podívat
a poznejte tohoto starce na vlastní oči.


Nové jarní zboží na prodejně

26.3.2010

Využijte prvních jarních dnů k návštěvě našeho zahradnictví, kde si můžete vybrat z širokého sortimentu nového zboží, jehličnatých
i listnatých dřevin, ovocných stromů, popínavých rostlin ale také hnojiv, substrátů a dalších materiálů. Připravili jsme pro Vás a Vaši zahradu zajímavé novinky i osvědčené druhy a kultivary oblíbených rostlin. Zvláště v tomto období roku se můžete těšit z krásy časně kvetoucích magnólií, vilínů nebo okrasných slivoní, které mohou ozdobit i Vaši zahradu!


Nové webové stránky

12.3.2010

Představujeme Vám nové stránky okrasného zahradnictví Tonja, připravili jsme pro Vás jejich nový design a doufáme, že i uživatelsky příjemnější a přehlednější strukturu. Věříme, že na našich stránkách najdete vše, co Vás zajímá
a budete se k nám, nejen virtuálně, vracet pro inspiraci, radu či jen pro radost.


Jaro klepe na dveře

10.3.2010

Přestože stále panuje zima, chystáme se na jaro. Navštivte nás a udělejte si radost prvními posly jara, pestrobarevnými rychlenými petrklíči nebo cibulovinami! Je třeba provést předjarní postřiky především ovocných dřevin, začít s ořezy, instalovat budky pro ptactvo, které nám v sezóně pomůže v boji proti škodlivému hmyzu. Jakmile zmizí sníh, zkontrolujeme trávník a jeho poškození plísní sněžnou... Pokud plánujete na jaře nově vysadit zahradu, nebo potřebujete údržbu zahrady starší, je nejvyšší čas nás kontaktovat a nechat si poradit, či vypracovat projekt sadových úprav!Kontakty

Okrasné zahradnictví Tonja
Solná cesta 394
Uherské Hradiště - Sady
686 01

Tel: 572 578 891
Mob: 777 777 920
Fax: 572 577 194
info@tonja.cz


Otevírací doba:
pondělí - pátek 8 až 17 hod
sobota 8 až 14 hod
neděle, svátky zavřeno